home

 

Curricullum Pochodzący z Monachium gitarzysta Perry Schack, renomowany solista i muzyk kameralny daje rocznie 70 koncertów na całym świecie. Debiutował w roku 2007 w Carnegie Hall po zwycięstwie w konkursie „IBLA Grand Prize New York“

 

Jest laureatem wielu innych krajowych i międzynarodowych nagród takich jak: Kulturförderpreis München, Boston International Guitar Competition (USA), Chamber Competition Pittsburgh (USA) oraz Międzynarodowego Konkursu Solistycznego i Muzyki Kameralnej Citta di Barletta (IT). Stypendysta Towarzystwa Yehudi Menuhina „Live Music Now“. W ramach stypendium Erasmusa przebywał w Escola Superior w Barcelonie, gdzie miał okazję doskonalić swoje artystyczne umiejętności.

 

Wykształcenie muzyczne zdobywał w Wyższej Szkole Muzycznej i Teatralnej w Monachium (Hochschule für Musik und Theater) oraz na Uniwersytecie (Konserwatorium) Mozarteum w Salzburgu. Tamże kształcił się u znamienitych wirtuozów gitary takich jak Franz Halasz i Eliot Fisk, studia na wydziale instrumentalnym oraz podyplomową klasę mistrzowską ukończył z wyróżnieniem „Summa cum Laude“.

 

Koncerty Perryego Schacka wzbudzają zachwyt publiczności w największych metropoliach i salach koncertowych na całym świecie. Występował w Carnegie Hall w Nowym Yorku (2007 i 2017), w Wellington Town Hall w Nowej Zelandii (2009), w Teatro Claudio Santoro w Brasilii (2013), w Ateńskiej Sali Koncertowej Megaron w Grecji (2015), w Heaundae Cultural Center w Korei (2017) oraz corocznie w Monachijskiej Rezydencji (2003-2018). Regularnie udaje się w dalekie podróże artystyczne do najbardziej odległych zakątków świata, koncertował już w największych miastach Stanów Zjednoczonych i Kanady: w Nowym Jorku, Chicago, Waszyngtonie D.C., Los Angeles i Ottawie, rowniez w Australii i Nowej Zelandii – w miastach takich jak: Canberra, Perth, Hobart i Wellington. Występował takze w Ameryce Południowej, w Limie, Brasilii i Curitibie, jak również w znaczących miastach Azji, w Tokio, w Singapurze, Kuala Lumpur i Yangoonie. W ostatnim roku gościł na Bliskim Wschodzie w Kuwejcie oraz w Etiopii w Addis Abebie. Perry Schack dawał koncerty w licznych europejskich stolicach takich jak Warszawa, Budapeszt, Wiedeń, Rzym, Paryż, Ateny, Dublin i Berlin.

 

Jako solista występował z Orkiestrą AOC z Maynmar, jak również z Ateńską Orkiestrą Narodową. Jego nagrania regularnie nadawane są przez popularne stacje radiowe; BR (radio bawarskie) i SWR ( niemiecki regionalny nadawca radiowy w Badenii-Wirtembergii i Nadrenii-Palatynacie). Perry Schack był też wielokrotnie zapraszany na prestiżowe międzynarodowe festiwale, jak Schwarzwaldmusikfestival, międzynarodowy festiwal gitarowy w Nürtingen, Busan MARU International Festival (Korea).

W roku 2017 nowojorska agencja artystyczna zorganizowała koncert w wyprzedanej do ostatniego miejsca Carnegie Hall w Nowym Yorku, gdzie Perry Schack miał okazję zaprezentować swój kunszt artystyczny jako kameralista występując z różnymi zespołami, takimi jak: Machado Quartet, który w oparciu o koncepcję gry zwaną „Guitarra Nueva“ wykreował swój własny styl wykonawczy na gitarze oraz ze swym dlugoletnim partnerem muzycznym, flecistą Krzysztofem Kaczką, z którym współtworzy duet „Duo Artus“, a także w formacie „Trio Artus“ wraz z flecistką Esti Rofe. Kilka ich albumów wydanych już zostało przez wydawnictwo fonograficzne Acte Prealable.